Obecné

Inspirujte se vídeňskou kavárenskou kulturou

Vychutnat si každodenní rituál pití kávy je čím dál populárnější. Jak na to? Pro inspiraci nemusíme daleko – stačí si na sebe udělat chvíli čas a nechat nás, ať vás přeneseme do jedinečné atmosféry vídeňské kavárny.

“Spomaľ máš privysokú rýchlost…,” zpívá v písni slovenská kapela Peha. Žijeme ve zrychlené době, kdy roste obliba mindfulness a všímavého způsobu života, schopnosti naplno prožít přítomný okamžik. Přesto řada z nás chodí ulicemi s hlavou skloněnou k obrazovce mobilního telefonu. A na projíždějící tramvaje nás namísto zraku upozorňují chytré aplikace. 


Neustále v pohybu a ve spěchu z jedné schůzky na druhou. Kávu pijeme za chůze a nejčastěji si ji objednáváme s sebou. Oblíbený nápoj nesoustředěně usrkáváme z kelímku (v ideálním případě opakovaně použitelného či biologicky rozložitelného).


Na světě ale existuje unikátní místo, kde lidé nepijí kávu jen kvůli kofeinové vzpruze. Asi už tušíte – jde o vídeňskou kavárnu. Právě tam se zrodil příběh Julia Meinla i naše láska k voňavým hnědým zrnkům

 
Možná by bylo snazší vám atmosféru vídeňské kavárny zprostředkovat pomocí TikTok videa. Ale to bychom se hodně vzdálili od našeho záměru – umožnit vám naplno se ponořit do přítomného okamžiku. A tak raději zvolíme o něco pomalejší komunikační prostředek. Obyčejná slova…


Vídeňská kavárna zaujme každý smysl


Projdete dveřmi a vaše uši nejprve zaregistrují několik příjemných zvuků – tichou konverzaci u jednotlivých stolů, občasné cinkání porcelánových šálků o kovové podnosy a syčení trysky na mléko.

Starší dřevěné židle ladí s dřevěnými věšáky obdobného data. Všechno v kavárně působí starožitným dojmem. Čas jako by se tu dávno zastavil.


Stěny jednotlivých kójí jsou potaženy hebkým sametem. Lidé zde v klidu tráví celé hodiny – jen ve společnosti jednoho či dvou šálků kávy a spřízněné duše. Podle správné kavárenské etikety je personál neruší a nespěchá s účtem.


Prostor voní po cukru, kávě a babiččiných buchtách. Občas se vzduchem rozline i směs dalších vůní vycházející z kuchyně.


Pozdraví vás elegantně oblečený číšník v černobílém outfitu. Plynulými gesty servíruje hostům kávu na stříbrných podnosech. Kávu vždy doprovází sklenka vody, na které balancuje stříbrná lžička. Host si tak může být jistý, že jeho káva je nedotčená.


Společně s kávou si hosté objednávají nadýchané pečivo či dort. Sladká tečka zdůrazní chuť kávy a zastaví na chvíli běh času.Pojďme si popovídat!

Potěšte své hosty dokonalou kávovou chvilkou

Kontaktujte nás


Chceme vám servírovat nejen kávu Julius Meinl, ale i každodenní příjemné okamžiky. Máte kavárnu a chcete v podobné atmosféře vítat vlastní hosty? Rádi vám s tím pomůžeme. 

Zní to jako rituál? Nepochybně. Podstatou každého rituálu je právě hluboké prožití přítomného okamžiku. Našim cílem je zpomalit tempo každého, kdo si vychutnává šálek kávy Julius Meinl. Přesně tak, jak to od roku 1862 umí ve vídeňských kavárnách.


Káva umocní každý okamžik – ať už doprovází čtení knihy, příjemnou konverzaci či jen chvilky, kdy vnímáme okolí. Umí pozastavit zrychlený svět, ve kterém žijeme.

 

Vídeňská kavárenská kultura je především o tom, vychutnat si kávu všemi smysly. A ponořit se do přítomného okamžiku. A tuto filozofii chceme šířit po celém světě. Všude, kam dovážíme naše prémiová kávová zrna. 
Sdílej článek

Může vás také zajímat