Obecné

Den kávy 2023: Podporujeme živobytí pěstitelů kávy v Ugandě společně s organizací SAWA WORLD

Stavíme tím na úspěchu projektu Generations Program, který si klade za cíl podpořit tradiční pěstitele kávy, ať už v rozšíření produkce, v investicích do pěstování kvalitnějších zrn či celkové diverzifikace příjmů.

Od roku 2018 pořádáme školení, která pomáhají kolumbijským farmářům zlepšovat životní i pracovní podmínky. Svou působnost jsme letos rozšířili také na Ugandu – konkrétně oblast Lwengo, kde se školení účastní 100 zdejších farmářů. 


A to není vše. Dalších 200 pěstitelů kávy v Kolumbii právě zahajuje podpůrný program, který potrvá až do roku 2025 – se zaměřením na regenerativní zemědělství a nízkouhlíkové hospodářství. 


Chceme vyjít vstříc individuálním potřebám jednotlivých farmářů, a proto jsme uzavřeli partnerství s ugandskou neziskovou organizací Sawa World. Program nám pomůže přesněji určit, jaké dovednosti přinesou zdejším zemědělcům největší přidanou hodnotu. Následovat bude série školení zaměřená na řízení podniku, zajištění vstupního kapitálu či marketing.


Smysl toho všeho? Dosáhnout smysluplné změny – pěkně šálek po šálku. Proto věnujeme farmářům 10 hodin odborného školení také jménem každé kavárny a restaurace, která servíruje naše směsi z řady The Originals. 


Carina Needham, Director of Sustainability

“Náš cíl není pouze vytvářet chutnou kávu a nezapomenutelné okamžiky. Ale přispět k ochraně planety a chovat se zodpovědně s ohledem na budoucí generace.S organizací Sawa World můžeme vytvářet transformační projekty na komunitní úrovni. Pěstitelům kávy tak zajistit zdroj obživy. Právě podpora komunit pěstujících kávu je zásadní, a to s ohledem na sociální, ekonomické a environmentální problémy, kterým mohou brzy čelit – od nepředvídatelných výdajů až po klimatickou krizi,” shrnula ředitelka pro udržitelnost Carina Needham. 


“Jsme rádi, že se společností Julius Meinl můžeme spolupracovat na podpoře udržitelného růstu. Projekt Generations Program je fantastický. A už teď má dopad na živobytí pěstitelů kávy,” doplnila ředitelka Sawa World Sheila Ampumza. 


Světový den kávy se slaví 1. října 2023, naše iniciativa však poběží od 1. září až do 31. října.


Navštivte jednu ze zúčastněných kaváren a podpořte smysluplnou změnu – šálek po šálku. 


Udržitelnost v Julius Meinl

Více o projektech udržitelnosti ve společnosti Julius Meinl se dozvíte zde.

Zjistit více

Sdílej článek

Může vás také zajímat