Obecné

Inspirujte se vídeňskou kavárenskou kulturou

Vychutnat si každodenní rituál pití kávy je čím dál populárnější. Jak na to? Pro inspiraci nemusíme daleko – stačí si na sebe udělat chvíli čas a nechat nás, ať vás přeneseme do jedinečné atmosféry vídeňské kavárny.

“Spomaľ máš privysokú rýchlost…,” zpívá v písni slovenská kapela Peha. Žijeme ve zrychlené době, kdy roste obliba mindfulness a všímavého způsobu života, schopnosti naplno prožít přítomný okamžik. Přesto řada z nás chodí ulicemi s hlavou skloněnou k obrazovce mobilního telefonu. A na projíždějící tramvaje nás namísto zraku upozorňují chytré aplikace. 


Neustále v pohybu a ve spěchu z jedné schůzky na druhou. Kávu pijeme za chůze a nejčastěji si ji objednáváme s sebou. Oblíbený nápoj nesoustředěně usrkáváme z kelímku (v ideálním případě opakovaně použitelného či biologicky rozložitelného).


Na světě ale existuje unikátní místo, kde lidé nepijí kávu jen kvůli kofeinové vzpruze. Asi už tušíte – jde o vídeňskou kavárnu. Právě tam se zrodil příběh Julia Meinla i naše láska k voňavým hnědým zrnkům

 
Možná by bylo snazší vám atmosféru vídeňské kavárny zprostředkovat pomocí TikTok videa. Ale to bychom se hodně vzdálili od našeho záměru – umožnit vám naplno se ponořit do přítomného okamžiku. A tak raději zvolíme o něco pomalejší komunikační prostředek. Obyčejná slova…


Vídeňská kavárna zaujme každý smysl


Projdete dveřmi a vaše uši nejprve zaregistrují několik příjemných zvuků – tichou konverzaci u jednotlivých stolů, občasné cinkání porcelánových šálků o kovové podnosy a syčení trysky na mléko.

Starší dřevěné židle ladí s dřevěnými věšáky obdobného data. Všechno v kavárně působí starožitným dojmem. Čas jako by se tu dávno zastavil.


Stěny jednotlivých kójí jsou potaženy hebkým sametem. Lidé zde v klidu tráví celé hodiny – jen ve společnosti jednoho či dvou šálků kávy a spřízněné duše. Podle správné kavárenské etikety je personál neruší a nespěchá s účtem.


Prostor voní po cukru, kávě a babiččiných buchtách. Občas se vzduchem rozline i směs dalších vůní vycházející z kuchyně.


Pozdraví vás elegantně oblečený číšník v černobílém outfitu. Plynulými gesty servíruje hostům kávu na stříbrných podnosech. Kávu vždy doprovází sklenka vody, na které balancuje stříbrná lžička. Host si tak může být jistý, že jeho káva je nedotčená.


Společně s kávou si hosté objednávají nadýchané pečivo či dort. Sladká tečka zdůrazní chuť kávy a zastaví na chvíli běh času.Pojďme si popovídat!

Potěšte své hosty dokonalou kávovou chvilkou

Kontaktujte nás


Chceme vám servírovat nejen kávu Julius Meinl, ale i každodenní příjemné okamžiky. Máte kavárnu a chcete v podobné atmosféře vítat vlastní hosty? Rádi vám s tím pomůžeme. 

Zní to jako rituál? Nepochybně. Podstatou každého rituálu je právě hluboké prožití přítomného okamžiku. Našim cílem je zpomalit tempo každého, kdo si vychutnává šálek kávy Julius Meinl. Přesně tak, jak to od roku 1862 umí ve vídeňských kavárnách.


Káva umocní každý okamžik – ať už doprovází čtení knihy, příjemnou konverzaci či jen chvilky, kdy vnímáme okolí. Umí pozastavit zrychlený svět, ve kterém žijeme.

 

Vídeňská kavárenská kultura je především o tom, vychutnat si kávu všemi smysly. A ponořit se do přítomného okamžiku. A tuto filozofii chceme šířit po celém světě. Všude, kam dovážíme naše prémiová kávová zrna. 
Sdílej článek

Může vás také zajímat

Obecné

Okamžiky, které znamenají víc – nová kampaň Juliuse Meinla v

16.04.2021

Těšíte se ráno na hrnek voňavé kávy? Pak vás možná osloví nová kampaň společnosti Julius Meinl s názvem Okamžiky, které znamenají víc. Nejde jen o reklamní slogan, ale o celkový přístup. Věříme totiž, že naše životy neurčují pouze velké události, ale že jde spíše o mozaiku spousty malých speciálních okamžiků, které životu dávají opravdový smysl.

Obecné

1862 Vienna – prémiová kávová směs podle tajné receptury Ju

29.06.2022

Dědeček Christiny Meinl začínal každý den stejně – slepou degustací kávy. K rozlišení jednotlivých druhů a typů kávy nepotřeboval číst etikety – produkty společnosti Julius Meinl i konkurentů dokázal rozeznat i poslepu díky svým vytříbeným chuťovým buňkám. Jeho odbornost, oddanost a vášeň pro kávu nás inspirovala k vytvoření nové směsi pro espresso. Přivítejte historií inspirovanou 1862 Vienna.

Obecné

Milovníci kávy – díl 1: 7 faktů o kávě, které jste možná nez

27.10.2021

Je pro vás káva vášní? Umíte si ji vychutnat a rádi zkoušíte různé odrůdy i způsoby její přípravy? Pak se vám bude líbit náš nový vzdělávací seriál, kde se v každém dílu podíváme kávě na zrnko trochu detailněji. V prvním díle jsme shromáždili sedm zajímavostí, které by měl znát každý, kdo žije kávou stejně jako my.