Obecné

Vídeňské pražení: vydejte se s námi na cestu tradičního pražení kávových zrn

Dosažení dokonalé rovnováhy mezi chutí a vůní je ve světě kávy skutečným uměním. Mezi různými kávovými profily vyniká vídeňské pražení kávy. Proč? Jediný šálek nabízí harmonickou směs chuti, tradice a sofistikovanosti.

Vídeňské pražení je ztělesněním vídeňské kavárenské kultury. Vídeňské kavárny jsou provoněné historií a po stovky let jde o místa, kde se setkávají umělci, intelektuálové i místní obyvatelé. Vídeňské pražení proto odráží samotnou podstatu těchto kaváren, kde je poklidné popíjení šálku kávy povýšeno na umělecký zážitek. 


Esence vídeňského pražení


Vídeňské pražení zaujímá ve spektru kávových profilů zvláštní pozici. Je charakteristické středním až tmavším vzhledem kávových zrn, které kávě dodávají jedinečné vlastnosti a bohatou chuť. Vídeňský profil balancuje na hraně, proces pražení je ukončen těsně před fází, než zrna ztmavnou a přírodní oleje zapouzdří jejich potenciál.


Chuťový profil


Charakteristickým znakem vídeňského pražení je výrazný chuťový profil, který potěší jak nováčky, tak ostřílené milovníky kávy. Během procesu pražení se pomalu rozvíjí chuť zrn – od bohatých čokoládových tónů až po karamelovou sladkost. Chlebový nádech dodává zrnům hloubku a tvoří skvělou symfonii pro chuťové pohárky.


Vídeňské pražení se liší od francouzského či italského, které je výrazně tmavší. U francouzského pražení jsou výsledná zrna velmi tmavá s lesklým povrchem. Praží se až do úplného konce druhého cracku. Proto mají bohatou kouřovou chuť a o něco nižší aciditu než vídeňské pražení. Podobně tmavé je italské pražení, které je skvělé pro přípravu espressa.


Aroma


Vídeňské pražení vyniká lákavým aroma. Zrna uvolňují celou paletu vůní a navozují příjemně hřejivý komfort. Od prvního přivonění si vás káva získá tóny hořké čokolády a pečených ořechů – esencí vídeňských kaváren, která se z nich často line až ven na ulici.


Právě tato vídeňská tradice byla hlavní inspirací pro vznik řady The Originals. Pro kávová zrna je typická jemnější intenzita s chutí čokolády, karamelu, koření a ořechů. Velice pečlivě vyvážená acidita dodává kávě příjemný nádech svěžesti. 


Káva je perfektní pro všechny milovníky kávy či náročné baristy, kteří chtějí svým zákazníkům servírovat udržitelně a řemeslně produkovanou kávu. Pro zážitek unikátní kvality v každém šálku. 
Dokonalý šálek


Abyste si vídeňské pražení mohli vychutnat na maximum, máme pro vás několik tipů, jak kávu správně připravit. 


Pro tato zrna je ideální středně hrubé mletí a příprava kávy s pomocí filtru či V60. Díky tomu káva dostane šanci rozvinout své chuťové složky i bohaté aroma. Ať už si zrna pražená vídeňským stylem dopřejete doma či v kavárně, jedno je jisté –  vaše chuťové pohárky se vydají na cestu plnou historie a umění tradičního pražení kávy.Vídeňská kavárenská kultura

Tradice, vůně a historie v každém šálku.

Zjistit více

Sdílej článek

Může vás také zajímat

Obecné

Exkurze světem exkluzivních káv: Od panamské Gejši až po Kop

13.10.2023

Pojďte se s námi vydat na průzkum opravdu výjimečných a unikátních káv, které jsou známé po celém světě. Ať už pro svou netradiční chuť nebo originální původ. Seznamte se s exkluzivními kávami, které ve světě milovníků kávy zanechaly nesmazatelnou stopu.

Obecné

Maple Spice Delight: Recept na drink, který vás dostane do p

11.09.2023

Léto přechází v podzim a my máme skvělý způsob, jak přivítat novou sezónu – s šálkem naší nové kávy Maple Space Delight. Je to dokonalá společnost ke každému okamžiku – ať už jej strávíte zachumlaní pod dekou s dobrou knihou, nebo rozhovorem s přáteli u vás v obýváku.

Obecné

Den kávy 2023: Podporujeme živobytí pěstitelů kávy v Ugandě

15.09.2023

Stavíme tím na úspěchu projektu Generations Program, který si klade za cíl podpořit tradiční pěstitele kávy, ať už v rozšíření produkce, v investicích do pěstování kvalitnějších zrn či celkové diverzifikace příjmů.