Vše, co jste kdy chtěli vědět o kávě či čaji


V čem se skrývá tajemství naší skvělé kávy a lahodných čajů? V péči, jakou věnujeme každému čajovému lístku a kávovému zrnku. A to po celou jejich cestu – z farmy či plantáže až do šálku, který právě držíte v ruce.

Káva – umění i řemeslo

Každá fáze výroby kávy je pro nás důležitá. Pečujeme o vztahy s pěstiteli kávy a též o samotný způsob pražení. Podívejte se, jak dlouhou cestu musí každé zrnko kávy urazit. Podělíme se s vámi také o tipy, jak připravit dokonalé espresso a další kávové speciality.


Chci se dozvědět víc

Výběrový čaj

Julius Meinl je známý především pro svou kvalitní kávu. Stejnou vášeň ale chováme i k čaji. Během každé etapy dodavatelského řetězce provádíme kontrolu kvality – od sběru a třídění čajových lístků až po samotnou výrobu. Podívejte se, jak dlouhou cestu musí každý čajový lístek urazit, aby se dostal do vašeho šálku. Podělíme se s vámi o tipy, jak připravit dokonalý čaj.


Chci se dozvědět víc

Klasické kávové recepty

Víte, jak se připravuje vídeňská melange? Uhodli byste, co patří do takzvaného „Františkána“? Projděte si naše recepty a naučte se bezchybně připravovat klasické i moderní kávové speciality. Se značkou Julius Meinl máte všechny oblíbené kávy na dosah ruky.


Chci se dozvědět víc

Sezónní recepty


Inspirujte se našimi originálními recepty a vychutnejte si kávu i čaj v každém ročním období. Objevte nové i tradiční kávové a čajové nápoje, které vás dokáží zahřát i příjemně osvěžit.


Chci se dozvědět víc