Obecné

Rozrůstáme se: K projektu Generations Program se připojuje Uganda

Zveme vás do dechberoucího světa pěstování kávy, kde farmáři vkládají do produkce kávových zrn každý den obrovské množství energie. A vy si tak ve vašem ranním šálku můžete vychutnat ten nejvoňavější nápoj. Pěstování kávy je těžká práce, vyžadující sílu, odolnost a neochvějnou lásku k řemeslu. Pro řadu rodin je to také životně nezbytný zdroj příjmů.

Po celou svou historii usiluje společnost Julius Meinl o zachování co nejširší diverzity kávové kultury. Uvědomujeme si naléhavé výzvy, kterým dnes země produkující kávu čelí. Proto jsme se rozhodli podpořit místní drobné farmáře a komunity. Snažíme se pochopit jejich potřeby a společně vytvořit spravedlivější a udržitelnější kávový průmysl. 


Náš první projekt na podporu udržitelnosti odstartoval roku 2018 v Kolumbii. Navázali jsme tehdy spolupráci s 50 místními farmáři a jejich počty se postupně rozrostly na 200. Pozitivní dopad našich aktivit nás povzbudil tak silně, že jsme se rozhodli projekt rozšířit. Posila budoucích generací


Ke Kolumbii se do projektu Julius Meinl Generations Program zapojily v březnu 2023 i další oblasti – Lwengo a Uganda. Společně s organizací SAWA WORLD zde nyní podporujeme zavádění udržitelných zemědělských postupů a zakládání nových malých podniků a farem (například lokální podnik produkující přírodní hnojiva). 


Zajišťujeme tak, že naše aktivity pomáhají nejen zvýšit produkci kávy (procesy pařezování, hnojení, meziplodiny), ale i diverzifikovat příjmy. Věříme v podporu udržitelných postupů, které umožňují pěstitelům kávy podnikat úspěšně a po mnoho let. 


Znalosti získané v Kolumbii se snažíme využít tak, abychom zajistili trvalý a smysluplný dopad na kávové komunity i jejich potomky.


Jsme pátá generace společnosti Julius Meinl a vidíme, jak důležité je předávat znalosti z jedné generace na další. Proto chceme podpořit rodiny a komunity pěstující kávu i v dalších regionech. A zachovat tak autentickou kulturu kávového průmyslu v nadcházejících letech.Náš projekt Generations Program je prověřen i neziskovou organizací Enveritas, která se zabývá udržitelností kávového průmyslu. Součástí projektu je i produktová řada The Originals Generation, která je narozdíl od běžné produkce kávy vyráběna s velkým podílem ruční práce. Vzdává hold nejen řemeslné výrobě kávy a vídeňské kultuře, ale i udržitelným postupům. Za 160 let naší existence jsme získali široké znalosti, a proto můžeme zaručit, že kávové směsi The Originals (Vienna XVI, Red Door či House Blend) vytvářejí skuteční řemeslníci. 


Každý šálek těchto káv je koncentrací vášně, loajality a jedinečných schopností.  Vychutnejte si ho.


Julius Meinl Generations Program

Více o projektu se dozvíte zde.

Zjistit více

Sdílej článek

Může vás také zajímat

Obecné

Udržitelná budoucnost kávy – více o našem závazku

20.04.2023

Pro většinu lidí je šálek kávy součástí každodenní rutiny. A většina myšlenek ohledně kávy směřuje k tomu, jak si ji obstarat, připravit a případně vychutnat. Celých pět generací jsme se naplno věnovali právě zmíněným činnostem. Nyní se ale chceme zaměřit na něco jiného – zajímá nás dopad kávy na životní prostředí i na komunity, které ji produkují.

Obecné

Světový den kávy 2022.

29.09.2022

Postaráme se o to, aby káva, kterou vám nabízíme, byla o zrnko udržitelnější. Proto Vám v duchu tohoto výjimečného dne vzkazujeme - vychutnejte si okamžik. My se postaráme o zbytek. Milovníci kávy, kteří si 1. října objednají v některém ze zúčastněných podniků kávu, navíc dostanou poukaz na další 1+1 kávu zdarma. Společně se tak můžeme doslova zasadit o zelenější budoucnost.

Obecné

10 zelených tipů, jak mít udržitelnou kavárnu a podpořit byz

31.10.2022

Mít úspěšnou kavárnu, restauraci či hotel není zrovna hračka. Přestože by většina majitelů ráda provozovala své podniky udržitelnějším způsobem, v každodenním kolotoči povinností je těžké začít.