Obecné

Pandemie nás připravila o každodenní setkávání. Julius Meinl je pomáhá vynahradit pozváním na kávu

Více než 13 miliard drobných sociálních interakcí – o tolik jsme v Evropě přišli za posledních 12 měsíců koronavirové pandemie. Proto společnost Julius Meinl přišla s iniciativou Say Hello, která má vyrovnat toto neveselé skóre pozváním na kávu. Chceme povzbudit lidi po celém světě k navazování kontaktů a aby se nebáli prohodit pár slov i s někým neznámým. Podívejte se na video a inspirujte se – koho pozdravíte Vy?

O kolik obyčejných „ahoj“ jsme za poslední rok lockdownu přišli? Možná je to víc, než si dokážeme představit. Pozdrav je drobná, a přesto důležitá interakce, která může být začátkem něčeho většího.

 

Pojďte s námi obnovit kavárenskou kulturu

Kavárny a restaurace se konečně otevírají. Lidé mají po dlouhé době možnost navštívit své oblíbené podniky. Společnost Julius Meinl jim chce vynahradit všechny ty promeškané okamžiky nad hrnkem voňavé kávy.

 

Současně chceme podpořit i své HoReCa partnery (hotely, restaurace a kavárny). Proto vyzýváme komunitu milovníků kávy – přijďte do svého oblíbeného podniku a darujte kávu zdarma kamarádovi či někomu zcela cizímu.

 

Získejte poukaz na kávu jako dárek

Stačí během června navštívit kterýkoliv z podniků Julius Meinl a objednat si kávu. Okamžitě obdržíte poukaz na další kávu zdarma, kterou můžete darovat kamarádovi, známému či třeba někomu úplně cizímu. Třeba tím odstartujete nové celoživotní přátelství. Pojďte dohnat vše, o co jsme během ročního lockdownu přišli!

 

Jen si vzpomeňte, jaké to bylo, když byly všechny restaurace a kavárny zavřené, a vy jste doma snili o možnosti vychutnat si kávu z porcelánového šálku. Teď máte příležitost si vše vynahradit a oživit kavárenskou kulturu ve vašem městě.

Miliardy promeškaných příležitostí

 

Dali jsme si tu práci a sečetli to – za poslední rok jsme kvůli koronavirovým restrikcím přišli přibližně o 13 miliard sociálních interakcí. A to ani nemluvíme o miliardách káv, které nikdy nenašly cestu do šálků našich zákazníků. Výzkum provedený v několika evropských městech (Miláně, Londýně, Vídni a Bukurešti) ukázal, že během lockdownu lidem ze všeho nejvíc chyběla právě možnost zajít si na kávu.

 

Proč jsme se do takového výzkumu pouštěli? Věříme v hodnotu malých, ale o to smysluplnějších okamžiků, které utváří naše každodenní životy. A navíc jsme chtěli vědět, kolik takových okamžiků má iniciativa Say Hello vlastně napomoci vynahradit.

 

„Pandemie náš svět rozdělila. My se ho snažíme znovu propojit,“ Christina Meinl, Managing Director, Julius Meinl

Průzkum také ukázal, že je dnes mnohem vyšší šance, že lidé zahájí konverzaci s cizím člověkem, než v době před pandemií. A hádejte na jakém místě? Každý pátý dotazovaný uvedl, že nejpravděpodobněji by navázali kontakt právě v kavárně. Naše iniciativa Say Hello tak má skvělé načasování.

 

K provedenému výzkumu se vyjádřil i mezinárodně uznávaný profesor psychologie Geoffrey Beattie: „Během lockdownu lidem chyběla spousta věcí, nejvíc ale běžná osobní setkání a rozhovory. Prostě skutečné lidská interakce, které jsou pro naše zdraví i pohodu velmi důležité.“

 

Za poslední rok jsme přišli o spoustu sociálních kontaktů. Nejen s přáteli a známými, ale i s novými lidmi. Chceme tato setkávání pomoci obnovit – třeba tím, že vás budeme k navázání kontaktu motivovat kávou gratis. A spolu s ní vám chceme předat pozitivní energii a naději do příštích dnů. Pojďte se přivítat v opět otevřených kavárnách!

 

Buďte součástí naší komunity na Facebooku či Instagramu a vychutnávejte si s námi přítomné okamžiky, které voní po té nejlepší kávě. Přidejte ke svému příspěvku na sociálních sítích hashtag #SayHello a označte účet @JuliusMeinlOfficial nebo @julius_meinl_cz.

Sdílej článek