Na akci Julius Meinl Barista Cup se poctivé řemeslo pojí s pořádnou dávkou kreativity a kapkou umění. O titul toho nejlepšího se v letošním ročníku budou ucházet baristé Julius Meinl z celého světa. Předvedou nejen svou zručnost a znalosti, ale také vášeň pro přípravu dokonalé kávy.


Jste právě vy náš budoucí šampion 2024? Vyplňte formulář níže a přihlaste se do soutěže. Získáte šanci zúčastnit se klání na globální scéně Grand Finale ve Vídni. A vyhrát můžete zájezd do Hondurasu!

JULIUS MEINL BARISTA CUP 2024

JAK TO FUNGUJE

Soutěže se mohou zúčastnit osoby starší 18 let, které pracují v kavárně, hotelu či restauraci, kde se servíruje káva Julius Meinl. Současně musí být občany České republiky, nebo zde mít trvalý pobyt. 

1. FÁZE: PŘIHLÁŠKA


Jste barista a pracujete v podniku, kde je na mlýnku káva Julius Meinl? Pak se neváhejte přihlásit do naší soutěže.


  • Nahrajte video, ve kterém připravujete espresso, zpěňujete a naléváte mléko. Video by mělo začínat extrakcí espressa u kávovaru a končit detailním záběrem vašeho finálního latte artu v šálku. Ujistěte se, že alespoň v části videa je viditelný váš obličej. (Maximální 3 minuty).
  • Nahrajte fotografii vašeho signaturního kávového drinku a krátký popis ingrediencí a způsobu přípravy. Recept musí obsahovat alespoň jednu dávku espressa. Ukažte nám svou kreativitu! Použití alkoholu je povoleno.


UKONČENÍ REGISTRACÍ 30.DUBNA 2024!

2. FÁZE: NÁRODNÍ KOLO SOUTĚŽE, 13.06.2024

Ti nejlepší uchazeči se zúčastní národního kola soutěže. Akce má 3 soutěžní kategorie: 

  • Espresso
  • Cappuccino
  • Signature drink.


Každou kategorii bude hodnotit odborná porota. Účastník s nejvyšším celkovým skóre (součet všech kategorií) získá titul národního šampiona. Současně vyhraje zájezd do Vídně a možnost zúčastnit se mezinárodního klání baristů Grande Finale. K účasti bude přizván i zástupce podniku. 
3. FÁZE: MEZINÁRODNÍ GRANDE FINALE, 19.09.2024

Vítězové národního kola soutěže se utkají na mezinárodním klání Grande Finale. To se bude konat přímo ve vídeňské centrále společnosti Julius Meinl. 


Součástí Grande Finale budou opět 3 stejné soutěžní kategorie: Espresso, Cappuccino, Signature Drink.


Vítěz bude vyhlášen v každé jednotlivé kategorii. Tři šampioni pak vyhrají nejen zájezd do Hondurasu, ale spoustu dalších cen. 

Naši sponzoři / Sponzoři akce

Kávovary Rancilio se už více než 100 let navrhují a vyrábějí přímo v Itálii. Jsou celosvětově známé svým výjimečným řemeslným zpracováním a vysokou konstrukční kvalitou. Právě jeden z profesionálních kávovarů – Rancilio Specialty RS1 – si vyzkoušejí i soutěžící v národním a mezinárodním kole. 

Společnost Fiorenzato se přes 80 let specializuje na výrobu profesionálních mlýnků, které dokaží namlít zrnkovou kávu v prvotřídní kvalitě. Soutěžící v národním a mezinárodním kole budou mít možnost vyzkoušet si profesionální mlýnek F83 E PRO.

Cafetto je specializovaný výrobce čisticích a sanitárních prostředků pro kávovary a další baristické přístroje. Protože jedině s dokonale čistým strojem je možné připravit chuťově perfektní kávu. Společnost hrdě podporuje kavárenský průmysl a talentované baristy jako oficiální partner soutěže. 

Každá dávka espressa je z 92 % tvořena vodou, a proto její kvalita hraje při přípravě kávy zásadní roli. BWT nabízí inovativní řešení pro zlepšení senzorické kvality vody určené pro gastronomii. Kromě perfektní chuti vody umožňuje i ochranu přístroje před vodním kamenem.