General

Jak stworzyć przepis na świąteczną kawę?

Postawiliśmy naszemu utalentowanemu zespołowi ekspertów ds. kawy wraz z naszym baristą Juniorem Vargasem, wyzwanie stworzenia kilku zimowych, świątecznych przepisów.

Przygotowali doskonałe Espresso Martini i Espresso Bombardino z ajerkoniakiem. Obie propozycje sprawią, że zima nie będzie taka mroźna jak zazwyczaj. Junior’s (jest również National Barista Champion) oraz znanym profesjonalistą, magikiem w tworzeniu koktajli na bazie kawy, możemy mu śmiało zaufać.

 

Od naszego zespołu ekspertów ds. kawy otrzymaliśmy również kilka wskazówek, jak przygotować własną świąteczną kawę.

 

Nigdy nie wiadomo –  może właśnie to co Ty wymyślisz stanie się kolejną rewekacją w mediach społecznościowych. Aha, i skoro mówimy o mediach społecznościowych –oznacz nas na swoich zdjęciach, jeśli je  opublikujesz na Instagramie!

Dla tych, którzy chcą spróbować różnorodnych koktajli kawowych

 

Jeśli chcesz wstrząsnąć koktajlem, przygotój kawę, jego główny składnik

Wszystkie koktajle zawierające kawę powinny używać jej jako głównego składnika, co to dokładnie oznacza, że żaden inny składnik nie powinien przyćmić smaku kawy.

 

Pojemność koktajli kawowych

Myśląc o koktajlu na bazie kawy, musisz zwrócić szczególną uwagę na jego pojemność. Na przykład: jeśli planujsz niewielką ilość składników, użyj espresso, a jeśli jest to większy koktajl, użyj kawy filtrowanej.

 

Dla pasjonata kawowego, który lubi eksperymentować

 

Eksperymentuj z przyprawami w procesie parzenia

Odrobina świątecznych smaków – dodanie przypraw takich jak goździki, cynamon czy kardamon – to jeden z oczywistych sposobów na przygotowanie filiżanki kawy w świątecznym wydaniu.

 

Po prostu dodaj przyprawy do kawy mielonej i zaparz wszystko w kolbie lub użyj french press. Dzięki temu powstanie jedyna w swoim rodzaju cudownie pachnąca, świąteczna kawa.

Jeśli chcesz stworzyć kolejną kawową propozycję

 

Dekoracja, Twój wybór i sukces

OK, więc ta wskazówka nie pochodzi od Juniora, ponieważ (zakładamy), że żaden barista nigdy nie zasugerowałby, abyś ulepszył swój kawowy przepis, dodając do niego bitą śmietanę.

 

Jednak sądząc po kreacjach kawowych, które zainspirowały świat w mediach społecznościowych w ostatnich latach, dodanie kremowego, ekstrawaganckiego elementu jest pewnym sposobem na stworzenie zwycięskiego przepisu.

 

Tak zwana „bita kawa” została spopularyzowana przez dalgona coffee w 2020 roku i od tamtego czasu ludzie przygotowywali wszelkiego rodzaju mikstury kawowe, próbując odtworzyć sławny przepis. Bita kawa to połączenie zwyczajnych słodkich składników z kawą, to właśnie wtedy powstaje kremowe i smaczne arcydzieło.

 

Niezależnie od tego, jaką dekoracje wymyślisz, dodaj na wierzch wieżę bitej śmietany (dzięki temu będzie ona również estetycznie prezentowała się w mediach społecznościowych) – posypka, aby ponownie przeżyć swoje dzieciństwo, jest opcjonalna, ale zalecana.

 

Okres świąteczny to wyjątkowy czas na niezapomniane receptury!

 

Mięta 

Choć mięta i kawa mają intensywne smaki, gdy tylko są połączone, wydobywają z siebie to, co najlepsze.

 

Po prostu dodaj 2 do 3 łyżek ekstraktu z mięty pieprzowej do zwykłej kawy. Po raz kolejny gorąco polecamy zamknięcie jej w spirali bitej śmietany z odrobiną (zawsze chcieliśmy użyć tego słowa w przepisie) czekoladowej posypki.

 

 

Piernik

Albo kochasz pierniki, albo ich nienawidzisz. Jeśli jesteś fanem, zdecydowanie zalecamy użycie tego składnika w tworzeniu kawy. Syrop piernikowy można również dodć do dowolnego naparu kawowego.

 

Udostępnij artykuł

To również może Cię zainteresować

General

7 podstawowych faktów na temat ziaren kawy, które powinni zn

05.10.2021

Przedstawiamy pierwszą część serii naszych porad „Coffee Lovers Part 1”, w których będziemy chłonąć naukę o kawie.