General

Espresso Tonic: Kurtyna w górę, oto Twoja ulubiona kawa mrożona!

Nadszedł luty i wszyscy mamy już dość mroźnych i ciemnych zimowych dni. Ale coś wyjątkowego już wisi w powietrzu....też to czujesz? To prawda, wiosna jest tuż za rogiem! Aby wprawić Cię w słoneczny nastrój, przygotowaliśmy dziś dla Ciebie coś odpowiedniego. Espresso Tonic - klasyczny przepis na kawę mrożoną.

Jeśli jesteś miłośnikiem kawy, który nie chce spędzać wieków w kuchni na przygotowaniu wymyślnych napojów, ten przepis na kawę mrożoną jest właśnie dla Ciebie. Szybki i łatwy do zrobienia w domu, ze składników, które i tak pewnie masz w lodówce.

Prosty, ale wyrafinowany – Espresso Tonic ma wiele do zaoferowania. Nie tylko smak przekonuje zarówno wieloletnich miłośników kawy, jak i wszystkich nowicjuszy w kawowym świecie. Ten orzeźwiający napój zapewnia na 100% dobry nastrój i pozytywny zastrzyk energii. To doskonały sposób na ucieczkę od zimowej chandry i przeniesienie się w letnie klimaty. Wystarczy włączyć ulubioną playlistę muzyczną w tle, a nastrój wakacji w domu gwarantowany.

Chcesz go wypróbować w tym momencie? Na pewno tak! Dość gadania, oto nasz przepis na Espresso Tonic:


Porcja: na 1 osobę


Co będziesz potrzebował:

  • kostki lodu
  • 1ooml toniku
  • świeża cytryna
  • świeży imbir
  • podwójne espresso
  • opcjonalnie: świeży rozmaryn do dekoracji


Przygotowanie:

1. Napełnij szklankę kostkami lodu


2. Dodaj 100 ml toniku


3. Dopraw do smaku plasterkami świeżej cytryny i imbiru


4. Przygotuj podwójne espresso i wlej je do szklanki


5. Udekoruj gałązką świeżego rozmarynu


6. Ciesz się orzeźwiającą chwilą!

Udostępnij artykuł

To również może Cię zainteresować

General

A co jeśli ziarna kawy mają profil na Tinderze?

05.10.2021

Większość ludzi kocha swoją poranną chwilę przy kawie, tak mocno, że zadaliśmy sobie pytanie: „Jak wyglądałyby profile na Tinderze niektórych z naszych ulubionych ziaren kawy?”.