General

Świadoma sztuka uważnego picia wiedeńskiej kawy

Świadome picie kawy, to wschodzący trend, najprawdopodobniej inspirowany wiedeńską kulturą kawiarnianą. Poświęć więc chwilę na relaks i pozwól nam przenieść Cię w niepowtarzalny klimat wiedeńskiej kawiarni.

 „To szalony, pomieszany świat, w którym żyjemy” – to tylko niektóre potencjalnie tandetne teksty popowych piosenek. Żyjemy w czasach, w których „bycie uważnym” jest trendem, podczas gdy mamy znaki przypominające nam o „uważaniu na stopnie”, gdy potykamy się w metrze, jednocześnie żonglując e-mailem lub wiadomością na naszych telefonach.

Ciągle jesteśmy w ruchu, scrollujemy, pędzimy na spotkania lub randki, co często zmusza nas do picia kawy z kubków na wynos (wielorazowych lub biodegradowalnych, zrównoważonych najlepiej takich).

Ale jest jedno wyjątkowe miejsce na świecie, w którym ludzie postrzegają picie kawy jako coś więcej niż tylko zastrzyk kofeiny – to wiedeńska kawiarnia.

Wiedeńskie kawiarnie są częścią histori marki Julius Meinl. To miejsce gdzie narodziła się miłość do małego brązowego ziarna. 

 

W dobie 30-sekundowych filmów na TikToku moglibyśmy po prostu pokazać Ci, o co chodzi w wiedeńskiej kawiarni (i bez wątpienia to zrobimy), ale pozostając przy naszym uważnym temacie, pozwól nam opisać go nieco wolniej.

 

Doświadczenie w wiedeńskiej kawiarni pobudza wszystkie zmysły.


Kiedy do niej wejdziesz,  jako pierwszy uderzy Cię dźwięk bliskiej ciszy, przerywany jedynie cichym szmerem rozmów toczących się nad marmurowymi blatami i nieustanną ścieżką dźwiękową brzęczących porcelanowych filiżanek i metalowych tac w tle. Od czasu do czasu woła o uwagę spieniacz mleka.

Stare drewniane wieszaki na kapelusze i płaszcze pasują do starych drewnianych krzeseł przy stołach. W kawiarni wszystko ma antyczny charakter. Tu czas stoi w miejscu.

 

Aksamit kabin otaczających stoły jest dotykową częścią doświadczenia. Ludzie siedzą w tych kabinach godzinami z filiżanką lub dwiema, kawową bratnią duszą i zgodnie z etykietą kawiarni kelnerzy nie przeszkadzają im w tym.

 

Pachnie cukrem, kawą i miejscem twojej babci. Czasami po mieszkaniu unosi się mieszanka zapachów kuchni.

 

Następnie widzisz to, co widzisz: elegancko ubrany kelner w czerni i bieli serwujący gościom kawę na srebrnych tacach.


Kawie zawsze towarzyszy woda z boku ze srebrną łyżeczką wyważoną na górze, aby subtelnie zagwarantować pijącemu, że jego woda jest nietknięta.


Częściej niż rzadziej zobaczysz ładne ciasto lub ciasto umieszczone obok kawy, dopełniając ten idealny moment na kawę, który inspiruje Cię do zatrzymania życia. Właśnie o to nam chodzi w Julius Meinl – nie tylko o kawę, ale o te idealne chwile przy kawie.


Let's talk!

Delight your guests with the perfect coffee moment

Contact us

Brzmi jak rytuał, prawda? Cóż, niektórzy powiedzieliby, że tak, a wielu, którzy praktykują rytuały, wie, że – jeśli są wykonywane uważnie – mogą doprowadzić cię do chwili obecnej.


Naszym celem jest, aby ludzie, którzy piją kawę Julius Meinl, inspirowali ich do zwolnienia tempa codziennego życia, tak jak robi to wiedeńska kawiarnia. Że kawa poprawia nastrój, niezależnie od tego, czy chodzi o czytanie książki, pogrążanie się w rozmowie z przyjacielem, czy po prostu uważne przyjmowanie szalonego, pomieszanego świata, w którym żyjemy.

 

Uważne picie kawy to jest to Wiedeńska Kultura Kawiarniana o co w tym wszystkim chodzi, o szerzenie kawowej filozofii na całym świecie za pomocą naszych ziaren, to dokładnie to o co nam chodzi.Udostępnij artykuł

To również może Cię zainteresować

General

Espresso Tonic: Kurtyna w górę, oto Twoja ulubiona kawa mroż

17.01.2023

Nadszedł luty i wszyscy mamy już dość mroźnych i ciemnych zimowych dni. Ale coś wyjątkowego już wisi w powietrzu....też to czujesz? To prawda, wiosna jest tuż za rogiem! Aby wprawić Cię w słoneczny nastrój, przygotowaliśmy dziś dla Ciebie coś odpowiedniego. Espresso Tonic - klasyczny przepis na kawę mrożoną.