General

Wiedeńska kultura kawiarniana w kapsułce

Kiedy ludzie myślą o wiedeńskich kawiarniach, zwykle mają na myśli ich wyjątkowo odprężającą atmosferę – atmosfera cudownie skłaniająca do refleksji. Jest to spowodowane wieloma czynnikami. Czarującymi i dowcipnymi kelnerami, cudownym wnętrzem i oczywiście czytającymi gazetę gośćmi, którzy tworzą aurę ponadczasowości i spokoju. Szczególnie ważna jest jednak doskonała filiżanka kawy. Przeprowadziliśmy wywiad z Katharina Bartas, Global Senior Product Marketing Manager w Julius Meinl, która jest odpowiedzialna za dostarczanie dostosowanych do indywidualnych potrzeb innowacyjnych rozwiązań dla partnerów i Klientów takich jak hotele, restauracje i kawiarnie, a także do innych segmentów takich jak biura. Chcieliśmy dowiedzieć się, jaką najwyższej jakości kawę można znaleźć w małej kapsułce, aby za naciśnięciem jednego przycisku uzyskać niepowtarzalną atmosferę kawiarni.

Pani Bartas, Pani rola w Julius Meinl wydaje się bardzo wymagająca. Z której ostatniej innowacji jest Pani szczególnie dumna?

Tak, mam z pewnością dość trudne, ale i przyjemne zadanie. Jesteśmy bardzo dumni z naszych biodegradowalnych kapsułek Julius Meinl Inspresso Professional Julius Meinl Inspresso Professional capsules. W połączeniu z odpowiednim ekspresem do kawy są idealnym rozwiązaniem dla wielu naszych Klientów.

 

Dla jakich Klientów są przeznaczone kapsułki Julius Meinl Inspresso Professional? Czym różnią się od innych rozwiązań biznesowych Julius Meinl?
Koncept Julius Meinl Inspresso Professional to idealne rozwiązanie dla wszystkich naszych Klientów, którzy chcą oferować doskonałą kawę, taką jakiej można oczekiwać od profesjonalnego ekspresu do kawy, jednocześnie korzystając z praktycznych zalet systemu kapsułek.

 

Co wyróżnia kapsułki Julius Meinl Inspresso Professional?
Niedawno zmieniliśmy kształt kapsułek Inspresso Professional – oznacza to, że możemy teraz zmieścić w każdej kapsułce jeszcze większą porcje kawy, aby zagwarantować wspaniałe doznania smakowe. Oferujemy szeroki wybór kapsułek premium, w tym Espresso Classico, Lungo 100% Arabica oraz Espresso Decaf.

 

Czyli pakujesz atmosferę kawiarni do małych kapsułek z kawą?
(Śmiech) Tak, myślę, że to jeden ze sposobów na opisanie ich.

 

Aby zaserwować profesjonalną kawę, potrzebujesz nie tylko odpowiednich kapsułek, ale także odpowiedniego ekspresu. Jak go dopasować?
Nie ma na to uniwersalnej odpowiedzi. Każdy Klient ma inne wymagania. Nasz zespół sprzedaży jest przeszkolony, aby dokładnie określić potrzeby Klienta i znaleźć dla nich idealne rozwiązanie. Pytaniam kluczowym jest „Ile porcji kawy dziennie sprzedaje dana lokalizacja?” i „Czy ma dostęp do źródła wody i tym samym czy jest mozliwe podłaczenie wody do ekspresu?” to jest klucz do określenia, jaki typ maszyny polecamy.

 

Proszę powiedz na konkretnym przykładzie, jaka maszyna byłaby idealna dla średniego i dużego hotelu, który jest również miejscem regularnych spotkań i rozmów?
Hotelowi, który regularnie organizuje imprezy i spotkania, polecamy Saeco Area. Ekspres może przygotować do 60 kaw dziennie. Kolejną zaletą jest zintegrowany zbiornik na mleko. Umożliwia to użytkownikowi wybór pomiędzy czterema różnymi ilościami mleka za dotknięciem przycisku.

 

A co z małą restauracją serwującą posiłki?
Oprócz wspomnianego wcześniej Saeco Area, do tego scenariusza pasuje jeszcze jedno uniwersalne rozwiazanie – adapter Rancilio. Umożliwia Klientowi użycie naszych kapsułek Professional na dowolnym ekspresie kolbowym Rancilio. Takie rozwiązanie pozwala połączyć jakość zapewnianą przez profesjonalny ekspres do kawy ze znacznie większą łatwością obsługi. Dodatkowo profesjonalna dysza parowa ułatwia serwowanie szerokiego wyboru kawowych mlecznych– podobnych do tych przygotowywanych przez baristów.

 

Czy segment i lokalizacje dyktują również, jakie rodzaje kawy są najbardziej poszukiwane – takie jak espresso po kolacji w restauracjach?
Oczywiście, że tak. Różne okoliczności wymagają różnych rodzajów kawy. Dlatego nasza linia Inspresso Professional oferuje cztery różne espresso: klasyczną mieszankę dla tych, którzy lubią typowe włoskie espresso, mieszankę premium 100% Arabica, wersję Forte dla tych, którzy wolą mocną kawę i espresso bezkofeinowe.

 

Która kawa Inspresso Professional jest Twoją ulubioną?
Osobiście lubię Espresso 100% Arabica. Jest to idealne połączenie wysokiej jakości ziaren Arabiki z Brazylii i Ameryki Środkowej, dające wyjątkowy profil smakowy.

Udostępnij artykuł