Obecné

Kávové trendy, které by vám v roce 2024 neměly uniknout

Od udržitelnějších postupů produkce přes umělou inteligenci až po výběrovky, které musíte ochutnat. Vstupte do nového roku o kapku vzdělanější. Přinášíme kávové trendy, které v nadcházejících měsících ovlivní život každého milovníka kávy.  

1. Udržitelnost

Udržitelnost se v HoReCa byznysu stává stále aktuálnějším tématem.


Evropský Green Deal zavádí spoustu změn, jejichž cílem je dosažení klimatické neutrality do roku 2050. Strategie podporující biologickou rozmanitost či nařízení Evropské unie pro regulace odlesňování budou mít rozhodně vliv i na produkci kávy.  


Můžete tak očekávat inovativní produkty, které berou větší ohled na životní prostředí. Kromě samotného dosažení uhlíkové neutrality se spotřebitelé budou stále více zajímat také o původ kávy a dohledatelnost jejího původu. 

2. Výběrové kávy

V roce 2024 očekávejte nárůst popularity výběrových káv – ať už z produkce menších pražíren či velkých společností. Portfolio směsí se bude rozšiřovat souběžně s tím, jak se rozšiřují chutě a preference spotřebitelů.


Výběrové kávy mají velký potenciál zaujmout milovníky kávy a stát se prostředkem, který posune hranice kreativity i nabízené kvality. A navíc podporují i udržitelnější způsoby produkce. 


Objevte naši limitovanou edici 

3. Umělá inteligence

Nástroje umělé inteligence se stanou součástí pěstování, produkce i samotné přípravy kávy. Moderní a digitální nástroje se už teď začínají využívat v mnoha průmyslech a ten kávový nebude výjimkou. 


Očekáváme, že do zemědělství se rozšíří optimalizační postupy pěstování plodin. A v kavárnách i domácnostech nás brzy přivítají chytré kávovary řízené umělou inteligencí, které zvládnou přípravu drinku podle osobních preferencí.


Analýza dat s využitím umělé inteligence navíc podnikům umožní lépe porozumět preferencím zákazníků. A to povede k lépe zacíleným marketingovým strategiím a inovativnímu vývoji produktů. Průnik umělé inteligence a kávy se podepíše nejen na automatizaci, ale vylepší celý ekosystém prodkuce kávy. 

4. Funkční káva

Nápoj propojující běžné každodenní popíjení kávy s wellness rituálem. Kromě kofeinu obsahují funkční kávy ingredience s blahodárnými účinky na lidský organismus – jako jsou adaptogeny, houby, kolagen, CBD a další superpotraviny. 


Lidé dnes dbají na své zdraví stále víc. Rutinní pauza na kávu se tak proměňuje ve vědomý okamžik, kdy pro sebe děláme něco dobrého. 

5. Více než cold brew

Cold Brew bude jedním z oblíbených nápojů i v roce 2024 – nabízí jemnou a osvěžující chuť. Navíc je vždy přípraven k servírování. Očekávejte další kreativní receptury i nové metody extrakce či konzervace, které umožňují zachovat co nejplnější chuť. Popularita cold brew bude trvat i po celý nadcházející rok.


S příchodem roku 2024 se kávová kultura zase trochu změní. A to propojením udržitelných postupů, nástrojů umělé inteligence a řemeslné zručnosti. Trendy naznačují, že káva se stane holistickým zážitkem, který odráží nejen naše chuťové preference, ale také hodnoty.

Pozvedněte proto své šálky a přiťuknete si s námi na rok plný smysluplných inovací a radosti! 


Sdílej článek

Může vás také zajímat

Obecné

Průvodce dokonalým espressem: jak na správnou přípravu

09.11.2023

Espresso je naše srdeční záležitost. A to správně připravené považujeme za skutečné umělecké dílo, které lze vychutnávat všemi smysly. Pojďte se podívat, jak rozpoznáte skutečně dobré espresso.

Obecné

Exkurze světem exkluzivních káv: Od panamské Gejši až po Kop

13.10.2023

Pojďte se s námi vydat na průzkum opravdu výjimečných a unikátních káv, které jsou známé po celém světě. Ať už pro svou netradiční chuť nebo originální původ. Seznamte se s exkluzivními kávami, které ve světě milovníků kávy zanechaly nesmazatelnou stopu.

Obecné

Vídeňské pražení: vydejte se s námi na cestu tradičního praž

16.10.2023

Dosažení dokonalé rovnováhy mezi chutí a vůní je ve světě kávy skutečným uměním. Mezi různými kávovými profily vyniká vídeňské pražení kávy. Proč? Jediný šálek nabízí harmonickou směs chuti, tradice a sofistikovanosti.