General

Międzynarodowy Dzień Kawy 2023: Współpracujemy z SAWA WORLD, aby pomóc wzbogacić wiedzę plantatorów kawy

Z okazji Międzynarodowego Dnia Kawy rozpoczynamy inicjatywę w ramach naszej nowej linii kaw The Originals, aby rozwijać wiedzę i umiejętności rolników uprawiających kawę w Ugandzie. Inicjatywa, która opiera się na sukcesie naszego Programu Julius Meinl Generations, ma na celu pomóc plantatorom kawy zwiększyć ich produktywność, inwestować w uprawę ziaren o wyższej jakości i dostrzec możliwości dywersyfikacji swoich dochodów.

Od 2018 r. dla Julius Meinl wytrwale realizuje wytyczone palny działań.  Jednym z nich jest zapewnienie szkoleń, co ma fundamentalne znaczenie, ponieważ mają one wprowadzać duże zmiany i poprawiać życie rolników, z którymi firma współpracuje w Kolumbii. Teraz palarnia kawy premium wspiera kolejnych 100 rolników, tym razem w dystrykcie Lwengo w Ugandzie. Jest to dodatek do 200 kolumbijskich rolników, którzy już czekają na wsparcie od teraz do 2025 r. – koncentrując się na rolnictwie regeneracyjnym i produkcji niskoemisyjnej. 

Aby zapewnić indywidualne potrzeby szkoleniowe rolników, Julius Meinl nawiązał współpracę z ugandyjską organizacją non-profit Sawa World. Program obejmie ocenę potrzeb w celu określenia, które umiejętności przyniosą największą wartość dodaną, a następnie serię warsztatów poświęconych uwrażliwieniu, marketingowi, zarządzaniu przedsiębiorstwem i sposobom zabezpieczenia kapitału początkowego.


W ramach inicjatywy mającej na celu „dokonanie zmian, po jednej filiżanka na raz”, Julius Meinl przekazuje 10 dodatkowych godzin szkolenia w imieniu każdego partnera obsługującego mieszanki z programu Generations. Carina Needham, Dyrektor ds. zrównoważonego rozwoju

„Naszym celem jest nie tylko tworzenie pysznych, niezapomnianych chwil przy kawie, ale także dokładanie wszelkich starań, aby chronić planetę i działać odpowiedzialnie dla przyszłych pokoleń.


„Dzięki Sawa World możemy tworzyć transformacyjne projekty na poziomie społeczności i zmieniać źródła utrzymania plantatorów kawy. Wspieranie społeczności zajmujących się uprawą kawy jest niezbędne, zwłaszcza biorąc pod uwagę wyzwania społeczne, gospodarcze i środowiskowe przed którymi mogą stanąć, od nieprzewidywalnych dochodów po kryzys klimatyczny”.

 

Sheila Ampumuza, Country Director at Sawa World added: “We are delighted to be working with Julius Meinl in supporting their efforts to cultivate sustainable growth. The Generations Program is a fantastic initiative which is already making an impact on the livelihoods of coffee farmers elsewhere.


Sheila Ampumuza, Country Director w Sawa World, dodała: „Cieszymy się, że możemy współpracować z Julius Meinl we wspieraniu ich wysiłków na rzecz kultywowania zrównoważonego wzrostu. Program Generations to fantastyczna inicjatywa, która już wywiera wpływ na źródła utrzymania plantatorów kawy w innych krajach”.


Ponieważ Światowy Dzień Kawy obchodzony jest 1 października 2023 r., inicjatywa potrwa przez cały wrzesień do 31 października, kiedy to Julius Meinl zaoferuje szereg promocji dla partnerów, którzy wybiorą mieszanki The Originals.


Zrównoważony rozwój w Julius Meinl

Dowiedz się więcej o zrównoważonym rozwoju w Julius Meinl

Zobacz więcej

Udostępnij artykuł

To również może Cię zainteresować

General

Antonio Bachour & Julius Meinl

20.06.2023

Hej, miłośnicy kawy i deserów! Mamy dla Ciebie niesamowicie pyszne wieści. Fanfary, proszę... Z radością informujemy o rozpoczęciu współpracy z jedynym w swoim rodzaju mistrzem cukiernictwa i autorem, Antonio Bachour! Razem wyruszamy w kulinarną podróż, która zabierze Twoje kubki smakowe w szaloną podróż.

General

Podczas Międzynarodowego Dnia Kawy obdarowujemy kawą i sadzi

01.10.2022

W Międzynarodowy Dzień Kawy (sobota, 1 października) sprawiamy, że codzienna filiżanka kawy staje się jeszcze bardziej znacząca. Razem z Instytutem Jane Goodall (JGI), posadzimy tysiące drzew w imieniu naszych Klientów, którzy zaserwują swoim gościom naszą odpowiedzialnie pozyskiwaną kawę, jednocześnie wręczając gościom bezpłatny voucher na drugą kawę gratis z okazji świętowania ich udziału w naszej inicjatywie zrównoważonego rozwoju. Zdjęcie: © Instytut Jane Goodall