General

Rozszerzanie horyzontów: Uganda dołączyła do programu Julius Meinl Generations

Wejdź do świata uprawy kawy, gdzie rolnicy wkładają wszystkie swoje wysiłki w produkcję ziaren, które wypełniają nasze filiżanki poranną magią.

Od wielu lat opowiadamy się za zachowaniem bogatej różnorodności kultury kawowej. Mając na uwadze palące wyzwania, przed którymi stoją obecnie kraje produkujące kawę, zaangażowaliśmy się w proces wspierania drobnych producentów, lokalnych plantatorów i społeczności w zrozumieniu ich potrzeb i współpracy na rzecz bardziej sprawiedliwego i zrównoważonego przemysłu kawowego.


Pierwszy program zrównoważonego rozwoju Julius Meinl w regionie Tolima w Kolumbii odniósł znaczny sukces od czasu jego powstania w 2018 r., zaczęliśmy od wspierania 50 lokalnych rolników, a ta liczba wzrosła obecnie do 200. Pozytywny wpływ, jaki wywarliśmy na lokalne społeczności, był inspirujący i zachęcił nas do rozszerzenia naszych wysiłków na rzecz zrównoważonego rozwoju na inne kraje.Wzmacnianie przyszłych pokoleń


Z Kolumbią, od marca 2023 r. do Programu Julius Meinl Generations  w centralnym regionie Lwengo dołączyła Uganda.


Z naszym cenionym partnerem SAWA WORLD, aktywnie pracujemy nad wdrażaniem dobrych, zrównoważonych praktyk rolniczych oraz tworzeniem dodatkowych mikroprzedsiębiorstw i upraw (np. lokalnych firm zajmujących się nawozami naturalnymi).  W ten sposób upewniamy się, że nasze wsparcie prowadzi do zwiększenia produktywności (tj. karczowania, nawożenia, międzyplonów) i dywersyfikacji dochodów rodzin kawowych i lokalnych społeczności.


Mocno wierzymy w zachęcanie do zrównoważonych praktyk, umożliwiając kawowym rodzinom prowadzenie biznesu przez wiele lat.


Opierając się na naszych doświadczeniach z naszego wsparcia w Kolumbii, dążymy do wywarcia trwałego, znaczącego wpływu na społeczności kawowe i ich przyszłe pokolenia.


Jako firma zajmująca się kawą i herbatą piątego pokolenia, mocno wierzymy w znaczenie przekazywania cennej wiedzy o uprawie kawy przyszłym pokoleniom. Wspierając lokalne rodziny kawowe, możemy pomóc zachować kulturę i dziedzictwo uprawy kawy na nadchodzące lata.Program Julius Meinl Generations jest niezależnie weryfikowany przez  ENVERITAS, organizację non-profit zapewniającą zrównoważony rozwój branży kawowej.


Dzięki wsparciu programu Julius Meinl Generations, linia produktów Originals Generations celebruje nie tylko rzemieślnicze rzemiosło kawy i wiedeńskie dziedzictwo, ale także zaangażowanie w zrównoważone praktyki. Dzięki ponad 160-letniemu doświadczeniu mieszanki kaw The Originals, takie jak Vienna XVI, Red Door i House Blend, są tworzone przez rzemieślników dla rzemieślników, zapewniając niepowtarzalne i wykwintne smaki wyrażające pasję i poświęcenie tych, którzy je tworzą.

Julius Meinl Generations Program

Dowiedz się więcej o programie Julius Meinl Generations tutaj:

Dowiedz się więcej

Udostępnij artykuł

To również może Cię zainteresować

General

Świadoma sztuka uważnego picia wiedeńskiej kawy

28.02.2023

Świadome picie kawy, to wschodzący trend, najprawdopodobniej inspirowany wiedeńską kulturą kawiarnianą. Poświęć więc chwilę na relaks i pozwól nam przenieść Cię w niepowtarzalny klimat wiedeńskiej kawiarni.

General

2 przepisy na koktajle kawowe, których potrzebujesz do pełni

26.04.2022

W roku 2021 Espresso Martini serwowało wielu baristów na całym świecie. Kto by pomyślał, że espresso w połączeniu z likierem i wódką może stworzyć tak popularny napój? Już od lat 80., kiedy ta szalenie dobra mikstura została stworzona, powstało wiele koktajli na bazie kawy, które próbują podążać za jej popularnością. Do tej listy dodajemy jeszcze dwa oryginalne przepisy od Julius Meinl.