General

Świąteczny Kawowy Kalendarz Adwentowy, Czyli 24 Sposoby Na Uczynienie Codziennego Rytuału Kawowego Bardziej Eco-friendly

Każdy kocha kalendarz adwentowy, prawda? Cóż, w tym roku w Julius Meinl pomyśleliśmy, że zrobimy coś innego. Przedstawimy 24 małe wskazówki, jak sprawić, by rytuał picia kawy był bardziej zrównoważony.

Tymczasem nasza obietnica dotycząca uczynienia kawy bardziej zrównoważoną jest taka sama, jak podczas obchodów World Coffee Day  w tym roku: ciesz się chwilą. My zrobimy resztę.

Jesteśmy naprawdę zaangażowani w to, aby kawa była lepsza nie tylko dla Ciebie, ale także dla przyszłych pokoleń.1. Poznaj swoją kawę i herbatę 

Zapoznaj się z kawą i herbatą, którą pijesz, ziarna i liście, posiadają certyfikaty Fair Trade i UTZ oraz są pozyskiwane w sposób odpowiedzialny.

 

2. 100% biodegradowalne kapsułki z kawą 

Zdecyduj się na w 100% biodegradowalne kapsułki z kawą (tak się składa, że Julius Meinl posiada właśnie takie w swojej ofercie, kompostowalne w warunkach domowych).
3. Zrównoważone opakowanie

Uważaj na opakowanie, w którym znajduje się Twoja kawa. Niełatwo jest stworzyć opakowanie na kawę, które jest w 100% zrównoważone ze względu na różne wymagania dotyczące kawy i sposobu jej przechowywania.


Możesz jednak wybrać marki, które przynajmniej starają się być zrównoważone w swoich opakowaniach (pełne ujawnienie: Julius Meinl jest pionierem w zakresie zrównoważonych opakowań w swoim asortymencie herbat i pracuje nad tym, jeśli chodzi o produkty kawowe).

 

4. Jakość kontra ilość

Przyjmij mantrę – jakość kontra ilość – jeśli chodzi o konsumpcję kawy.

 

5. Przejdź na produkty roślinne

Zmniejsz lub zastąp spożycie nabiału różnymi dostępnymi teraz pysznymi roślinnymi alternatywami.


6. Parzyć ręcznie

Rozpocznij parzenie kawy metodą ręczną. Zmniejszy to zużycie energii elektrycznej. Każda odrobina pomaga!

 

7. Trzymaj się filtra wielokrotnego użytku

Spraw sobie filtr wielokrotnego użytku do dowolnej metody parzenia. Istnieje wiele opcji, które zawstydzą każdy filtr papierowy.


8. Dostosuj swoją porcję kawę

Zmiel tylko tyle kawy, ile potrzebujesz na porcję. Pomoże Ci w tym dobra waga do kawy.

9. Wyłącz swoją maszynę

Podgrzewaj wodę tylko na krótko przed przygotowaniem kawy lub herbaty. Oznacza to, że jeśli używasz ekspresu do kawy w domu, niech będzie wyłączony, gdy nie działa.

 

10. Spróbuj kawy cold brew latem

Pójdź o krok dalej i zanurz się w cudowny świat kaw cold brew latem. Nie musisz nawet podgrzewać wody, aby jej zasmakować.

 

11. Uważność na pierwszym miejscu

Zaparzaj uważnie i ostrożnie: ogranicz nadmierne marnowanie wody i kawy.

 

12. Kupuj z drugiej ręki

Kup używane akcesoria do parzenia kawy. Na rynkach internetowych jest ich mnóstwo, nie zawsze trzeba kupować nowe.

13. Sprawdź klasę energetyczną

Sprawdź klasę energetyczną ekspresu do kawy, który zamierzasz zastosować.

 

14. Napraw i poddaj recyklingowi

W pewnym momencie po drodze zapomnieliśmy o tym, że nie wszystko trzeba po prostu wymienić, gdy przestanie działać, ale można też naprawić. Chociaż mamy nadzieję, że nigdy nie doświadczysz takiej sytuacji, jeśli Twój ekspres do kawy przestanie działać, zbadaj możliwości jego naprawy.


A kiedy w końcu nadejdzie czas, aby odstawić ekspres do kawy, sprawdź dostępne lokalnie opcje recyklingu.

 

15. Wyczyść ekspres do kawy

Utrzymuj ekspres do kawy w czystości, aby jego funkcja grzania była wydajna i nie zużywała niepotrzebnej energii.

 

16. Używaj ekologicznych środków czystości

Chociaż może to nie być bezpośrednio związane z piciem kawy, ma znaczenie, jak posprzątasz po sobie po zrobieniu filiżanki kawy – używaj wyłącznie ekologicznych środków czyszczących.

17. Wykorzystaj ponownie i kompostuj

Wykorzystaj ponownie i kompostuj fusy z kawy. Te fusy, które zamierzasz wyrzucić, są doskonałym nawozem, a niektórzy używają ich nawet do zmiękczania mięsa! Poszukaj w Google różnych innych sposobów wykorzystania fusów z kawy i daj im drugie życie.

 

18. Traktuj swoją kawę właściwie

Zalecamy odpowiednie traktowanie kawy, aby zminimalizować jej marnowanie. Oznacza to, że należy przechowywać ją w szczelnym i ciemnym pojemniku, aby zachowała swoje najlepsze właściwości, dopóki nie nadejdzie czas, by zabłysnąć.

 

19. Zrób wrażenie

Chociaż nie możesz kontrolować zrównoważonych praktyk stosowanych w ulubionej kawiarni, możesz spróbować wpłynąć na nie podczas swoich wizyt. Spróbuj poprowadzić ich w kierunku tych wskazówek, które uczynią każdą kawiarnię bardziej zrównoważoną

 

20. Skonsultuj się ze swoim baristą

Zadawaj pytania swojemu bariście i upewnij się, że używa wyłącznie ziaren, takich jak nasze w Julius Meinl, które pochodzą z odpowiedzialnych źródeł.

21. Znajdź kawiarnię waste-free

Szukaj kawiarni bez odpadów. Próbuj je ograniczyć, pamiętaj, że szybko się zbierają i mnożą się z dnia na dzień.


22. Biodegradowalny kubek na wynos

Spraw sobie kubek do kawy na wynos, który pokochasz i będziesz nosić ze sobą wszędzie. A jeśli znajdziesz się w kawiarni serwującej kawę Julius Meinl i zapomnisz go, nie martw się – opracowaliśmy jednorazowe, ale biodegradowalne kubeczki do kawy na wynos.


23. Twój przyjaciel stara dobra łyżeczka

Nie używaj żadnych jednorazowych mieszadeł w swojej ukochanej kawiarni (tak, nawet tych drewnianych!). Przejdź na zero odpadów, jeśli chodzi o to, czego używasz do mieszania kawy, prosząc o prostą łyżeczkę.

 

24. Bądź orędownikiem zmian

Zostań orędownikiem zmian. Niezależnie od tego, czy rozmawiasz ze znajomymi, czy zamawiasz kawę w ulubionej lokalnej kawiarni – rozpowszechniaj informacje o tym, jak sprawić, by kawa była bardziej zrównoważona.

 

Możesz być na bieżąco z najnowszymi wskazówkami dotyczącymi zrównoważonego rozwoju Julius Meinl.Interested to learn more?

Read more about coffee and tea, their preparation and popular coffee- and tea-based drinks.

See more

Udostępnij artykuł

To również może Cię zainteresować