Naše budoucnost. Víc než jen okamžik.

Jsme si velice dobře vědomi zodpovědnosti vůči naší planetě i všem lidem, kteří jsou zapojeni do produkce kávy Julius Meinl. Společně pracujeme na tom, aby měl každý šálek kávy prémiovou kvalitu. 

Jaká budoucnost čeká kávu v následujících generacích?

Na budoucnosti kávy nám záleží stejnou měrou jako na její velkolepé minulosti. Jsme pátá generace rodinné firmy Julius Meinl. Naším úkolem je iniciovat aktivity v oblasti udržitelnosti, které budou mít pozitivní dopad na celý kávový průmysl. 

Naše zpráva o udržitelnosti

Společnost Julius Meinl se vždy snažila o co nejzodpovědnější přístup k naší planetě i ke komunitám pěstitelů kávy, kteří dnes čelí sociálním, ekonomickým a ekologickým výzvám. 


Abyste si mohli utvořit co nejpřesnější představu o našem úsilí, sestavili jsme druhou zprávu o udržitelnosti za rok 2019/2020. Ukazuje, jak nadále usilujeme o udržitelný přístup a jak jsme společně s našimi obchodními partnery zvládli i pandemii covid-19. 


Jsme hrdí, že se nám i navzdory překážkám daří dále rozvíjet naše udržitelné aktivity.

 

Stáhněte si naši zprávu o udržitelnosti

Naše osvědčení

Výsledky našich udržitelných aktivit transparentně vykazujeme a původ naší kávy je dohledatelný. Naše závazky vůči udržitelnost tak nejsou pouze slibem, ale skutečností.


Kromě vlastních programů a projektů (Julius Meinl Generations Program a Responsibly Selected Coffee), najdete v našem portfoliu i řadu certifikátů udělených třetí stranou.


Jsme na ně hrdí. Potvrzují totiž úspěšnou spolupráci s partnery, kteří s námi sdílejí závazek produkovat kvalitní kávu udržitelným způsobem.


Aktuálně jsme získaly tyto certifikáty:


Fairtrade Certification

Potvrzuje, že dovozci kávy, pražírny i obchodníci dostávají za svou práci spravedlivou odměnu.


EU Organic Certification

Logo certifikátu je možné používat pouze na produktech, které schválila autorizovaná kontrolní agentura EU a splňují přísné výrobní, zpracovatelské, přepravní i skladovací podmínky.


USDA Organic Certification

Ministerstvo zemědělství USA označilo naše produkty ekologickým certifikátem. 

Projekt – Julius Meinl Generations Program

Společnost Julius Meinl jedná zodpovědně. Chce zajistit smysluplnou budoucnost i budoucím generacím. Náš projekt Generations Program se proto zaměřuje na budování smyslupných a dlouhodobých vztahů s pěstiteli kávy a místními komunitami. Poskytujeme jim zdroje k zakládání udržitelného podnikání. Podporujeme je, aby své znalosti o kávě i obchodu předávali z generace na generaci.


Pomáháme například v kolumbijské oblasti Tolima, kde školíme a poskytujeme technickou pomoc. Dodáváme sušičky kávy a umožňujeme RFA certifikaci. Chceme tak zlepšit podnikání místních farmářů.


V oblasti Lwengo v Ugandě se zaměřujeme na zajištění stability příjmů – pořádáme individuální školení, zajišťujeme technickou podporu a investujeme do vybavení. Zvyšujeme efektivitu výroby a zisk místních farmářů. 

Jedna z prvních 100% kompostovatelných kapslí na trhu.

Jsou vyrobeny z materiálu, který je možno kompostovat i v domácích podmínkách. 

  • Vyrobeno z přírodního materiálu získaného ze 100% celulózy
  • 4 hvězdičky OK biologické certifikace 
  • Fairtrade a organická certifikace pro část sortimentu 
  • Vysoká kyslíková bariéra a pevné horní víčko filtru zajišťují dokonalou extrakci

Biologicky rozložitelné kelímky na kávu

Snažíme se snižovat množství odpadu, a proto jsme zavedli 100% rozložitelné a kompostovatelné kelímky. Namísto plastových víček používáme víčka z bagasy, což jsou rozmělněná stébla cukrové třtiny. A namísto plastových lžiček poskytujeme dřevěná míchátka. Minimalizujeme tak dopad na životní prostředí. Připojte se k nám a každou kávou přispějete k zelenějším zítřkům. 

Naše zásady udržitelnosti

Ve společnosti Julius Meinl dodržujeme nejen zásady našeho etického kodexu. Na naše obchodní operace aplikujeme i 10 zásad globálního paktu Organizace spojených národů, který se týká lidských práv, práce, životního prostředí a boje proti korupci.


Zásady udržitelnosti nás vedou k následujícím krokům:


Udržitelnost zavádíme do naší produktové expertízy, do orientace na služby i do tradiční kultury vídeňských kaváren. 

Rozvíjíme naše odborné znalosti a služby tak, aby byly ekonomicky, sociálně a environmentálně udržitelné. Chceme proniknout na nové trhy a najít nové obchodní příležitosti.

Bezúhonné, poctivé a korektní jednání je výchozím bodem všech pracovníků společnosti Julius Meinl. Náš firemní kodex všichni poctivě dodržujeme. 

Od roku 2021 rozšiřujeme náš etický kodex také na naše dodavatele. Chceme zahájit konstruktivní dialog o společné cestě k postpandemické udržitelné budoucnosti pro všechny.