Ekspert kawowy od ziarna do filiżanki

Kawa premium zaczyna się od tropikalnego słońca i wulkanicznej gleby w regionach upraw kawy 23 ° N - 25 ° S od równika. Po zebraniu ziarna są mieszane, palone i pakowane. Podróż obejmuje wiele delikatnych etapów, które wymagają doświadczenia, umiejętności i kontroli jakości.

leaf image

Tworzenie nowych mieszanek wymaga doświadczenia, kreatywności i umiejętności. Jest to również potrzebne do udoskonalenia istniejących mieszanek kaw, ponieważ popularne i lubiane smaki muszą być powtarzane - pomimo zmieniających się zbiorów i pogody.

Tworzenie mieszanek

Palenie kawy

Palenie to sztuka z domieszką nauki. Jest to umiejętność, której opanowanie wymaga lat doświadczenia.

 

Julius Meinl I założył firmę ponad 155 lat temu, korzystając z mikro palarni. Jego wiedza i pasja były przekazywane z pokolenia na pokolenie.

 

Nasza główna siedziba znajduje się na Julius Meinl-Gasse w Wiedniu. To palarnia, która specjalizuje się w paleniu na styl wiedeński od 1911 roku. Nasze kawy premium są starannie opracowywane i przygotowywane.

 

W 2005 roku otworzyliśmy najnowocześniejszą palarnię w Vicenza (we Włoszech), aby zaspokoić wszystkie potrzeby naszych Klientów biznesowych i miłośników kawy na całym świecie.

 

Proces palenia w Wiedniu i we Włoszech jest zbudowany przy użyciu najnowocześniejszej technologii. Jednak mistrz palenia cały czas czuwa nad wszystkim, aby zagwarantować najwyższą jakość.

Palenie kawy

Stopień palenia jest bardzo ważny dla optymalnego przygotowania kawy.

Jasne palenie

...tworzy intensywny aromat, ma wyższą kwasowość i  posiada lekkie body – ten rodzaj palenie doskonale nadaje się do kawy przelewowych

Średnie palenie

…wydobywa z ziarna więcej subtelności, kawa jest aromatyczna, karmelizowana, o nieco mniejszej kwasowości – odpowiednia do typowych receptur kaw wiedeńskich

Ciemne palenie

…prowadzi do ostrego, silnie karmelizowanego i bardziej intensywnego smaku – nadaje się do espresso

 

Pakowanie

Kawa palona, ziarnista i mielona, to bardzo delikatny i wrażliwy produkt. Aby chronić produkt przed działaniem tlenu, zapachami, wilgocią, ciepłem i światłem, Julius Meinl pakuje ją w hermetyczne opakowania natychmiast po wypaleniu.

Kawa mielona pakowana jest w warunkach próżniowych, a ziarna pakowane są w torebki z zaworem jednokierunkowym, umożliwiającym ujście gazów bez wpuszczania powietrza do środka. Kawa powinna być przechowywana w chłodnym i suchym otoczeniu.

Metody parzenia

Wydobycie z ziaren optymalnego smaku wymaga nie tylko dobrego wypalenia, ale także precyzyjnej wielkości mielenia i odpowiedniej metody parzenia. Podczas gdy nasi kupcy kawy zielonej, zespół kontroli jakości i produkcja zapewniają najwyższe standardy, to ostatni etap zależy od Ciebie! Aby uzyskać doskonały smak, zadbaj o ostateczne przygotowanie i metodę parzenia. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, zainspiruj się naszymi konsultantami ds. Kawy.

Managing Director of Julius Meinl Austria

Christina Meinl

Przez ostatnie 157 lat Julius Meinl stał się synonimem najwyższej jakości kawy i kaw speciality. Jako członek rodziny Meinl w piątym pokoleniu czuję się również osobiście odpowiedzialna za wspieranie pracy zespołowej i rozwoju, aby utrzymać nasz sukces w branży kawowej.

W Julius Meinl żyjemy i oddychamy kawą. Dzięki ponad 150-letniemu doświadczeniu chętnie dzielimy się z Tobą tą wiedzą.

Ty i Twój zespół możecie cieszyć się szkoleniami z przygotowywania kaw, ustawiania młynka, spieniania mleka i tworzenia napojów na bazie kawy. Poznaj z nami zawiłości wiedeńskiej kultury kawiarnianej. Zapraszamy do naszej Coffee & Tea Academy w Wiedniu lub w Piotrkówku Małym/k Ożarowa Mazowieckiego.

Skontaktuj się z nami, aby zarezerwować

Szkolenia

Przygotowanie

Perfekcyjne espresso

Aby uzyskać doskonałe espresso, musisz wydobyć z ziaren to, co najlepsze. Zadbaj o następujace parametry:

 • Temperaturę wody 90 - 96 ° C.
 • Jakość wody (3-6 ° dh dla twardości całkowitej i 2-4 ° dh twardości węglanowej)
 • Ilość mielonej kawy (7 do 10 gramów na porcję zgodnie z zaleceniami SCA)
 • Ilość espresso (25-35 ml w tym crema)
 • Czas ekstrakcji (najlepiej 20-30 sekund)
 • Siła nacisku ubicia kawy w kolbie (około 15 do 20 kg; w zależności od stopnia zmielenia i ilości mielonej kawy)

Idealnie spienione mleko

Aby przygotować idealną mleczną pianę, skup się na podstawach:

 • Użyj schłodzonego metalowego dzbanka z wąskim, prostym wykończeniem
 • Użyj świeżego i zimnego mleka (4 ° C)
 • Im więcej białka w mleku, tym szybciej nabierze struktury i smaku (mleko z ok. 3,3 - 3,6% białka)
 • Podczas podgrzewania wyczuj dłonią temperaturę boku dzbanka
 • Nie przegrzewaj mleka (idealna temperatura to 60-65 ° C), inaczej stracisz strukturę
 • Użyj metalowego dzbanka o odpowiednim rozmiarze: mały = 1 filiżanka, średni = 2 filiżanki, duży = 4 filiżanki
Może Cię również zainteresować ...

Twój stabilny partner kawowy

Jako firma konkurencyjna, musisz zapewnić swoim Klientom przyjemne i powtarzalne doświadczenie. Dlatego warto nawiązać współpracę z partnerem kawowym, który ma doświadczenie we współpracy z segmentem HoReCa, od modnych kawiarni po eleganckie hotele. Nasz zespół dostosuje nasze produkty i usługi do rodzaju i stylu Twojej działalności.

 

Czytaj więcej...

Wyśmienita kawa i herbata premium

Jesteśmy pasjonatami kawy i herbaty. Od wiedzy naszych rzemieślników po nasze bliskie partnerstwo z plantacjami - wszystko składa się na perfekcyjną filiżankę. Dlaczego nasi Klienci delektują się każdym łykiem produktów Julius Meinl.

 

Czytaj więcej...

Przepisy na kawę po Wiedeńsku i nie tylko

Aromat, kolor, różnorodność: to cechy charakterystyczne dla tradycyjnych przepisów na kawę, które istnieją od setek lat. Wiele z tych rodzajów kawy nosi imię znanych pisarzy, kompozytorów i arystokratów. Dziś są równie smaczne, jak w dniu, w którym zostały stworzone.

 

Czytaj więcej...