General

Wspólnymi małymi działaniami dokonamy dużych zmian

Małe chwile robią wielką różnicę. Dlatego w tym Międzynarodowym Dniu Kawy, we współpracy z Jane Good z Institute Austria, posadzimy ponad 12 000 drzew w imieniu kawiarni z całego świata.

Dr. Jane Goodall, DBE

"Każda jednostka ma znaczenie. Każda osoba ma swoją rolę do odegrania. Każda osoba robi różnicę”.

 

Bez wątpienia słyszałeś o niej. Najbardziej znana jest ze swoich 60 lat i przełomowej pracy z szympansami i ochrony ich siedlisk.

 

Jej słowa dla nas w Julius Meinl są bardzo ważne, mocno do nas przemawiają i z całego serca w nie wierzymy.

 

Istnieją podobieństwa między jej przekonaniem a naszą misją na rzecz zrównoważonego rozwoju w przyszłości – dzięki małym, ale znaczącym krokom, które składają się na duże różnice, czynimy świat lepszym miejscem.

 

Oczywiście Międzynarodowy Dzień Kawy to wielki dzień w naszym kalendarzu i zwykle celebrujemy piękne ziarna, z których składa się nasza kawa, której poświęciliśmy swoje życie. Chociaż nadal będziemy to robić, to w tym roku będziemy również za każdym razem sadzić drzewo, gdy tylko któraś kawiarnia na całym świecie kupi certyfikowany produkt Julius Meinl.

 

 

Ta inicjatywa, we współpracy z Jane Goodall Institute Austria, ma na celu posadzenie ponad 12 000 drzew w ramach projektu ponownego zalesiania Tanzanii - jednego z krajów w których pozyskujemy naszą kawę.

 

Wiele osób w Instytucie Jane Goodall jest zaangażowanych w niestrudzoną pracę, pomagając lokalnym społecznościom poprawić ich zdrowie, edukację i dostarczyć  środki niezbedne w celu uzyskania ochrony siedlisk leśnych.

 

Czy wiesz, że jedno drzewo podczas swojego wzrostu pochłania 60 kg węgla w ciągu 10 lat? Każde nowo zasadzone drzewo bardzo pomoże.

 

Nasz partnerski projekt oznacza, że ​​równowartość węgla o wartości 150 milionów kaw zostanie odzyskany.*

 

Jak powiedzieliśmy: małe kroki – duża różnica.

 

Uważamy, że Jane w swoich znaczących słowach na początku tego postu zmierza do tego, że walka ze zmianami klimatycznymi wydaje się przytłaczająca, jednak jeśli wszyscy biorą w niej udział, razem mogą więcej, mogą coś zmienić. My również powtarzamy to w naszej misji.

 

© Chase Pickering

 

 

Nasz raport na temat zrównoważonego rozwoju za 2021 r. zostanie opublikowany w nadchodzących tygodniach i pokaże, jak poważnie traktujemy nasze społeczne i ekologiczne obowiązki oraz jak ważne jest, abyśmy wszyscy zobowiązali się do wprowadzenia znaczących zmian w walce ze zmianami klimatu TERAZ.

 

Każdy Klient, który kupi pakiet produktów z limitowanej edycji, otrzyma certyfikat podpisany przez Jane Goodall i Julius Meinl, aby upamiętnić zasadzenie drzewa w jego imieniu.

 

Jesteśmy podekscytowani faktem, że zmiana kulturowa już nastąpiła na korzyść planety – badania pokazują, że 70% ludzi (słusznie) oczekuje, że firmy będą zachowywać się w sposób zrównoważony.

 

Już teraz podejmujemy poważne kroki w kierunku rozwoju zrównoważonego przemysłu kawowego, i prosimy naszych cenionych partnerów i naszych Klientów, aby dołaczyli dla naszej inicjatywy. 

 

© Kennedy E. Kitandwe

 

 

W końcu współna praca w przeszłości doprowadziła do wielkich rzeczy. 

 

Zaangażuj się jako jeden z naszych partnerów, skontaktuj sie z nami abyśmy mogli otrzymać dla Ciebie limitowane zestawy produktów upoważniające do sadzenia drzew w Twoim imieniu.

 

Aby dowiedzieć się więcej o tym, jak możesz wesprzeć niesamowite wysiłki na rzecz ponownego zalesiania prowadzone przez instytut Jane Goodall w Tanzanii, zapoznaj się z ich stroną internetową.

 

*W oparciu o 10 g kawy na filiżankę, średnia emisja CO2 na poziomie 0,94 kg węgla na 1 kg ziaren od 2018 r.

 

To, co robisz, robi różnicę i musisz zdecydować, jaką różnicę chcesz uzyskać.

Dr. Jane Goodall, DBE

Udostępnij artykuł